Efficiënte overwinning van Vitesse Delft op DWO
DWO mocht eigenlijk niet verliezen, om de aansluiting met de middenmoot te behouden. Vitesse Delft zou bij een nederlaag mogelijk de aansluiting met koploper MVV kunnen missen.
Een wedstrijd dus, die echt wel ergens om ging.
Aftasten
Beide ploegen begonnen de wedstrijd wat nerveus. Niet gek, gezien het belang van deze ontmoeting.
Vitesse was iets meer aan de bal en DWO-keeper Milan Klein moest in de 12e minuut naar de hoek, om een schot van Jesse Boateng te keren.
Even later ging Mark de Graaf dribbelend het strafschopgebied in. De DWO-verdediger kon niet anders dan hem tackelen, hetgeen een penalty opleverde, die door Duncan Sjerp feilloos werd benut 0-1.
DWO (Door Wilskracht Ontstaan) zette een tandje bij en drong Vitesse terug, zonder dat er echte kansen ontstonden.
Een kans was er in de 20e minuut wel voor Vitesse: Jesse Boateng zette Duncan Sjerp voor het doel en die faalde niet: 0-2.
DWO dreigde wel, en had een veldoverwicht, met name door de handige linker aanvaller Jeremy Burke, die het de verdedigers lastig maakte.
Het uitverdedigen van de Delftenaren was zo nu en dan wel erg risicovol, zeker met veel DWO-ers in het stafschopgebied.
Dit leidde na een half uur spelen tot een verdiend doelpunt van Kurtley de Windt: 1-2.
Vitesse pakte de draad weer op en een kopbal van Sjerp ging maar net over het doel.
Sjerp was heel ijverig en onderschepte de bal bij de opbouw van de Zoetermeerders. Hij zette Wilson Iyawe voor het doel en kon makkelijk scoren: 1-3.
In de omschakeling ging het schot van Quinn de Grunt net naast. Een teken, dat de wedstrijd nog niet gespeeld was.
Op en neer
Beide ploegen hadden begin de tweede helft enkele mogelijkheden. Pogingen van DWO-ers Aloys Schrofer, Luiferdi Marchena en Quinn de Grunt misten doel.
Vitesse pakte weer het initiatief. In de 67e minuut moest scheidsrechter Van Ekelenburg weer naar de middenstip wijzen. Uit een pass van Jesse Boateng scoorde Dominique Aries: 1-4.
Toen was het wel gebeurd met de ploeg van trainer Barry Sikking, zeker toen Mark de Graaf na een solo de 1-5 scoorde.
DWO kwam er niet neer aan te pas. Een schot van Dez Friebel ging net naast, en een inzet van Dominique Aries werd door de keeper gekeerd.
Dezelfde keeper ging zelfs opvallend tijdrekken, want ook hij besefte dat DWO een maatje te klein was voor Vitesse, dat na een stroef begin de wedstrijd in handen had.
Jesse Boateng onderstreepte dat met een schot uit een corner. Via de paal kwam de eindstand op 1-6.
Vitesse kan vertrouwen putten uit deze wedstrijd. Zaterdag komt Laakkwartier naar Delft. De ploeg van Nick van den Bos heeft tegen deze Hagenaars nog iets goed te maken. DWO ontvangt DSVP.
Door het verlies van Schipluiden bezetten de Delftenaren nu de 2e plaats.