• Duindorp wint van Vitesse Delft en krijgt daarmee te veel



    Velen zullen de wedstrijd van half maart nog in het geheugen hebben, toen Vitesse eigenlijk de promotiekans in Scheveningen heeft laten liggen. Na een ruststand van 0-2 won Duindorp toen uiteindelijk met 3-2.
    Zo bont werd het dit keer niet, maar toch bleven de punten ook dit keer in Scheveningen.


    Rustig en met zelfvertrouwen.
    Duindorp zakte terug op eigen helft en liet Vitesse rustig opbouwen. De opbouw gebeurde met veel geduld en discipline. Pas op eigen helft ontregelden de mannen van trainer Martin Abbenhuis scherp, daarmee de eindpasses van Vitesse ongevaarlijk makend. Ook de Scheveningers speelden afwachtend; Duindorp speelde veelal de lange bal, maar de Delftse verdediging wist daar wel raad mee. Daarom hadden beide keepers het niet druk.
    Na 10 minuten was er de eerste grote kans van Vitesse. Fallilou omspeelde vanaf links met grote snelheid zijn tegenstander en zette Norvin Mercera vrij voor het doel. Zijn inzet belandde op de lat.
    Kort nadat Benito Bodman van 45 meter probeerde keeper Donny van der Helm te passeren (de bal ging over het doel), kreeg weer Dominique Ariës van Fallilou Gueye een schotkans. Zijn schot werd gekraakt.
    In de 36e minuut soleerde Benito Bodman randje strafschopgebied tussen diverse Vitesse-verdedigers, hopend dat iemand hem zou aanpakken. Dat gebeurde. Volgens de goed leidende scheidsrechter Omar Moussaoui nét buíten het strafschopgebied. De vrije trap smoorde in de Delftse muur.
    Vitesse speelde weliswaar traag, maar koos voor de opbouw en niet voor de lange ballen.


    Andere 2e helft
    Na de thee speelden de mannen van trainer Nick van den Bos in een hoger tempo en Duindorp werd op eigen helft terug gedrongen.
    Hard werkende en razendsnelle Fallilou Gueye moest geblesseerd uitvallen. Duindorp werd nog slechts sporadisch gevaarlijk met schoten van Jordi Pronk en Francesco Fens, die niet tussen de palen belandden.

    Na een mooie en snelle aanval belandde de bal in de 68e minuut bij Jesse Boateng. Met alle ruimte lukte het niet Vitesse op een verdiende voorsprong te brengen. De Scheveningse doelman redde bij deze 1 tegen 1 situatie.

    Vitesse voelde aan dat er winstkansen waren en de druk werd opgevoerd. Diverse corners zorgden voor halve kansen. Bij een andere aanval waren veel Vitesse-spelers betrokken. Misschien wel té veel. Balverlies in de 84e minuut in het Duindorpse strafschopgebied leidde tot een lange trap op eenzame aanvaller Benito Bodman. Hij rommelde met de bal tussen de goed spelende centrale verdedigers Pepijn Snel en Yamal Ernst. De zwakke inzet werd van richting veranderd, daarmee keeper Donny van der Helm op het verkeerde been zettend. Langzaam rolde de bal in het doel: 1-0.

    De laatste minuten speelde Vitesse Va Banque, maar het werd er niet zuiverder op en een nederlaag was het gevolg.

    Vertrouwen

    Het Vitessespel zag er over het algemeen goed uit. Men nam de tijd voor de opbouw om zo de aanvallers aan het werk te zetten. Dit keer weliswaar een nederlaag, maar het voetbal geeft vertrouwen voor de komende wedstrijden.

    Op 27 september speelt Vitesse op het eigen sportpark tegen Lyra, aanvang 14.30 uur.




    Tekst: Arjen van der Heijden

    Foto`s: Moshe Amsalem

rfwbs-sliderfwbs-slide